ساک دستی

ساک دستی به عنوان یک رسانه سیار در جامعه

ساک دستی علاوه بر اینکه به عنوان وسیله ای برای حمل وسایل استفاده میشود میتواند، به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای شما کار کند .شما با چاپ طرح یا لوگو برند خود بر روی کیف خرید میتوانید، تبلیغات برند خود را در سطح ان منطقه انجام دهید . در واقع آن کیف خرید به عنوان یک رسانه برای شما کار می کند.

بیشتر مغازه ها و فروشگاه ها از ساک دستی به عنوان کیف خرید برای مشتریان خود استفاده می کنند . مغازه ها برای رفع نیاز مشتریانشان به سبد خرید از ساک دستی استفاده می کنند .که با چاپ طرح یا لوگو برند خود بر روی آن کیف خرید اقدام به تبلیغات برند خود می کنند. امروزه فروشگاه ها و مغازه ها به دنبال راه هایی برای جذب و نگه داشتن مشتریان خود هستند و قطعا اولین اولویت برای هر کسب و کاری احترام و رضایت مشتری میباشد . شما کمتر فروشگاهی را مشاهده می کنید که پس از خرید، وسایل شما را همچون قدیم در کیسه نایلکس بگذارد . امروزه به جای ان از ساک های دستی استفاده می کنند

  • که هم جلوه بهتری دارد
  • هم باعث کسب رضایت مشتری ها می شود
  • هم مانند یک رسانه در سطح جامعه عمل نموده و اقدام به تبلیغات برند شما می کنند بدون اینکه شما کار خاصی انجام دهید.

فهرست مطالب


sak-dasti

چاپ ساک دستی

به روش های مختلفی می توان اقدام به چاپ ساک دستی نمود مثلا چاپ سیلک ، در چاپ سیلک کیف دستی های اماده ای وجود دارند که شما میتوانید به راحتی با خرید آن و چاپ سیلک لوگو یا برند یا هر طرحی را که دارید بر روی کیف خرید خود چاپ کنید معمولا از این نوع چاپ برای تیراژ زیر 1000 عدد استفاده می شود چاپ طلا کوب شما به راحتی میتوانید با ساخت یک کلیشه طرح خود را بر روی ساک دستی در انواع و اقسام جنس های کاعذ (تحریر ، کرافت و گلاسه ) چاپ نمایید . از چاپ طلا کوب نیز بدلیل اینکه به صورت دستی انجام میشود برای تیراژ پایین استفاده می شود و در تیراژ های بالا بایستی از دستگاهی استفاده شود که به آن دستگاه لترپرس می گویند که اقدام به طلا کوب نقره کوب یا رنگ های دیگر چاپ می کند.

چاپ افست متداول ترین نوع چاپ بر روی ساک دستی

چاپ افست را میتوانیم در رنگ های مختلف تک رنگ ،دو رنگ ، سه و چهار رنگ چاپ کنیم . بهترین قسمت در چاپ افست استفاده از رنگ های یونیک یا خاص می باشد . رنگ هایی چون سبز فسفری ، طلایی و آبی فیروزه ای که رنگ های خاصی هستند. یک قانونی که در چاپ وجود دارد این است که ما متداولا با 4 رنگ کار می کنیم ولی رنگ پنجم رنگی است که کارها رو خاص می کند همچون رنگ طلایی ، نقره ای و مسی گاهی اوقات شرکت ها و موسسات رنگ سازمانی خاص به خود را دارند و ما بایستی از رنگ پنجم برای ساخت رنگ خاص آن شرکت استفاده کنیم

چاپ ساک دستی

انواع ساک دستی چیست و در چه مشاغلی بیشتر استفاده می شود ؟

ساک های خرید به انواع ساک دستی آماده ، کاغذی ، پارچه ای و نایلونی تقسیم بندی میشوند و شما با چاپ طرح یا لوگو برند خود میتوانید از کیف های خرید به عنوان ابزاری تبلیغاتی برای برندتان استفاده نمایید. کیف های دستی امروزه در بیشتر مشاغل استفاده می شوند و اگر بخواهیم به چند صنف اشاره کنیم ، اصلی ترین آن ها صنف پوشاک و بهداشت میباشند و همچنین در نمایشگاه ها که بیشتر کاربرد آنها به عنوان هدیه تبلیغاتی است .

ساک دستی کاغذی

ساک دستی کاغذی از جنس کاغذ می باشد و دسته بندی کاغذ آنها به صورت تحریر ، کرافت و گلاسه می باشد.

انواع ساک دستی

کاغذ تحریر در گرماژ 170 گرم

  • تحریر در گرماژ بالای 120 گرم استفاده میشود
  • متداول ترین گرماژ نیز 170 گرم میباشد .
  • هزینه تحریر به نسبت دو مدل دیگر بسیار پایین بود
  • توانایی حمل وسایل با وزن بیش از 500 گرم را ندارد

کاغذ کرافت کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه

با توجه به بافت زیبا و رنگ بندی منحصر به فردی که دارد کاملا این نوع از کیف های خرید خود را از بقیه مجزا می کند و باعث میشوند مخاطب و افراد دیگری که آن را می بینند مجذوب آن شوند از نظر اقتصادی می تواند کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه باشد .از لحاظ استحکام و تحمل نیز می تواند تا وزن نزدیک به 1 کیلوگرم را تحمل نماید

ساک دستی کرافت به چند دسته تقسیم می شوند

در بازار ، ساک دستی کشور های مختلفی وجود دارد که کیفیت انها با یکدیگر متفاوت است . مـثلا ما کرافت چین داریم کرافت ایران ، گرجستان ، روسیه و…  نیز داریم کاغذ کرافت در گرماژ های 70 ، 80 ، 90 ، 100 و 120 گرم و حتی گرماژ 300 گرم نیز داریم در ساک دستی کاغذی کرافت به صورت مرسوم از تک رنگ تیره یا قهوه ای سوخته بهره می برند . اما می توان از ترکیب چند رنگ نیز استفاده کرد

احتمالا از خود می پرسید گرماژهای مختلف در کجاها قابل استفاده هستند

کرافت های با گرماژ پایین که معمولا به رنگ قهوه ای هستند بیشتر برای قنادی ها و غذاخوری های بیرون بر استفاده میشود .که وزن کمی را تحمل می کنند و در گرماژهای بالا در فروشگاه ها و پوشاک استفاده می شود.  بعد از چاپ زیبایی بیشتری را به دست می آورند.

کاغذ گلاسه با روکش سلفون مرسوم ترین نوع ساک دستی

یکی از حسن های بزرگ کاغذهای گلاسه ، استفاده از سلفون برای آن است که به دو صورت مات و براق بوده و باعث طول عمر بیشتر و مقاومت ساک دستی شما میشود و از چروک شدن و پارگی کیف های خرید تا حد زیادی جلوگیری می کند همچنین سلفون مانع از نفوذ آب به کاغذ و خیس شدن آن می شود . گرماژ ساک دستی گلاسه از 170 تا 300 گرم می باشد. کاغذ گلاسه بدلیل چاپ خوبی که بر روی آن قرار می گیرد تا چند رنگ قابلیت چاپ دارد و میتوان بر روی آن 4 رنگ چاپ کرد .حتی بعضی افراد بیش از 4 رنگ بر روی آن چاپ می کنند

ابعاد کیف های خرید

ابعاد ساک دستی بسیار متفاوت است ما از ابعاد 5*5 تا 50*70 داریم .که به صورت یک تیکه یا دو تیکه با توجه به ابعاد است . اگر در یک ساک خربد تماما ابعاد و اندازه ها رابتوانیم در 70* 50 جا دهیم می توانیم به صورت یک تکه پاکت سازی کنیم. اما وقتی سایز کار ما از 50 در 70 بیشتر باشد باید به صورت دوتکه باشد که غالبا کیف های خرید بزرگتر برای این سایز استفاده می شود مثلا شما کیف خریدی در ابعاد 30*45 دارید با احتساب کاست هایی که در کنار آن قرار دارد کار شما از سایز مورد نظر خیلی بیشتر میشود و کار شما باید به صورت 2 تکه باشد.

نکته مهم : چه چیزی باعث می شود که کیفیت ساک دستی بالاتر برود ؟ وجود چاپ خوب طراحی متمایز و کاغذ مناسب باعث بالا رفتن کیفیت کیف خرید می شود اما نکته بسیار مهم این است که شما برای ساخت ساک دستی از قالب استفاده کنید .

پاکت سازی در دو نوع انجام می شود پاکت سازی دستی و پاکت سازی با قالب

در پاکت سازی دستی میزان خطا در خط تاها بسیار زیاد می باشد و باعث می شود پاکت سازی خوب نباشد هزینه پایین سرعت بالا و گرماژ پایین کاغذ باعث می شود به صورت دستی پاکت سازی انجام شود اما اگر کاغذ گلاسه در گرماژ بالای 170 گرم باشد باید حتما به صورت قالب سازی انجام شود و در غیر این صورت اصلا امکان پاکت سازی وجود ندارد نکته مهم : پاکت ساک دستی به دو صورت ماشینی یا دستی است . پاکت های ماشینی بیشتر برای غذاهای بیرون بر فست فودها و رستوران ها که تیراژ های بالای 100 هزار تا را دارند میباشند ولی تیراژهای پایین با دست و از دو مدل چسب معمولی یا دو طرفه است چه زمانی از چسب دوطرفه استفاده می کنیم ؟ زمانی که کاغذ گلاسه ی زخیم سلفون شده و امکان استفاده از چسب معمولی وجود ندارد از چسب دوطرفه استفاده می کنیم

بند ساک دستی

بندهای ساک دستی انواع مختلفی دارند در روال معمول آن از بندهای زنبوری استفاده می شود که شبیه کندو عسل می باشد و ساده ترین نوع آن ها می باشد که به صورت سه لایه پنج لایه هفت لایه به بالا دارد که هرکدام از این لایه ها یا پیچ ها باعث افزایش قیمت این بندها می شود.

کیف خرید

قیمت ساک دستی چگونه مشخص می شود ؟

قیمت ساک دستی کاملا به ابعاد ، جنس ، رنگ ، نوع پاکت سازی ، و قالب بندی که برای آن استفاده میشود بستگی دارد. کیف خرید بر اساس ابعاد متفاوت است طبیعی است با بزرگ تر شدن ابعاد قیمت آن نیز بیشتر می شود. پس اولین نکته در قیمت کیف خرید ابعاد آن می باشد.

جنس ساک دستی

مثلا گلاسه 250 گرم هزینه بیشتری نسبت به گلاسه 170 گرم دارد همچنین کاغذ های فانتزی نیز مانند کرافت با گرماژ های مختلف در قیمت ساک دستی تاثیر بسزایی می گذارند . جنس ساک دستی تنها به کاغذ منتهی نمی شود و اگر روکش آن عوض شود قیمت متفاوت می شود . سلفون مات یکی از مرسوم ترین سلفون هاست که میتواند به سلفون مخملی تغییر کند و همین جنس سلفون در قیمت نهایی تاثیر می گذارد.

یووی و یا طلاکوب و همچنین قالب خاص در ساک دستی ایده های متداولی است .که با اضافه یا کم شدن آن قیمت نهایی تغییر می کند. پس در نظر داشته باشید هر چه جنس کیف خرید با کیفیت تر شود قیمت نیز بالاتر می رود .از دیگر موضوعاتی که در قیمت تاثیر بسزایی می گذارد رنگ و تعداد آن می باشد . رنگ های تمپلات یا یک دست هزینه بالاتری نسبت به ساک دستی هایی دارد که سفید با یک لوگوی تک رنگ در وسط آن است .پس در نتیجه میزان مرکبی که در آن استفاده میشود میتواند در قیمت نهایی تاثیر کذار باشد.

مراحل ساخت ساک دستی

ابتدا مشتری به عنوان یک سفارش با دفتر تماس و بعد از مشخص شدن بریف اصلی و مشخص کردن ابعاد و جنس ساک دستی مراحل ساخت شروع می شود. ساک دستی های برزنتی که استحکام بالایی دارند و میتوانند به راحتی اقلام بالای 5 کیلوگرم را تحمل کنند مراحل تولید ساک دستی پارچه ای ( برزنتی ) به صورت برش پارچه و چاپ بر روی آن بوده . در آخر به وسیله چرخ ساک دخته و بند به متصل میشود .

مرحله اول طراحی میباشد طراحی از لحاظ ساختار کیف خرید و از لحاظ بصری و متد اولیه انجام می شود یکی از متداول ترین انواع طراحی استفاده از لوگو و نام شرکت یا برند میباشد. برای این نوع از طراحی ها بهترین نوع کاغذ که می توان استفاده نمود کرافت و کاغذهای فانتزی می باشد . که به صورت طلاکوب بر روی گلاسه چاپ میشوند.

مرحله دوم لیتوگرافی می باشد در لیتوگرافی زینک ها آماده میشوند و به مرحله چاپ می روند پس از خریداری کاغذ مورد نظر خود و ابعاد و اندازه مشخصی که برای کار آماده شده کاغذها برش داده میشوند و زینک آماده شده روی دستگاه نصب شده و مرحله چاپ انجام می شود.

مراحل پس از چاپ اگر کار ما نیاز به سلفون داشته باشد سلفون کشی شده سپس قالب مورد نظر به وسیله دستگاه لترپرس استفاده میشود و بعد از آن کار به قسمت پاکت سازی ارسال میشود و در آنجا پاکت سازی انجام می شود مرحله آخر نصب بند می باشد.

ساک دستی آماده

ساک دستی پارچه ای

پس از ظهور ساک دستی های کاغذی و استقبال مردم از آنها ، بسیاری از شرکت های کوچک توانایی مالی خرید آنها را نداشتند به همین دلیل تصمیم گرفتند برای کاستن در هزینه های خود به فکر استفاده از کیف های خرید ارزان تر بیفتند . چه گزینه ای بهتر از ساک دستی پارچه ای ، که علاوه بر هزینه کمتر نسبت به نمونه کاغذی به محیط زیست نیز همچون نمونه های پلاستیکی یا نایلونی آسیب نمی زند.

کیف های خرید پارچه ای به دو دسته برزنتی و سوزنی تقسیم می شوند

ساک دستی سوزنی کاملا به صورت اتوماتیک و به وسیله دستگاه ساخته می شود. در ساک خرید سوزنی دو گرماژ 60 و 90 گرم به صورت استاندارد و متداول وجود دارند . در گرماژهای ساخت به صورت اختصاصی و در تعداد بالا می باشد. تفاوت ساک دستی سوزنی 60 گرم با 90 گرم در استحکام این دو مدل است . همچنین در چاپ آنها در گرماژ 60 گرم بدلیل اینکه فشردگی در تار و پود کمتر است . نخ ها کمتر در هم پیچیده شده اند و خلا هایی وجود دارد و کیفیت چاپ نسبت به 90 گرم کمتر است. بهترین نوع چاپ در ساک خرید سوزنی چاپ سیلک میباشد که میتوانند به صورت یک رو یا دو رو چاپ شود .

مقالات مرتبط

2021-07-05
ساک دستی آماده

ساک دستی آماده

چاپ ساک دستی کاغذی آماده کرافت و گلاسه به دلایل قیمت مناسب تحویل فوری نسبت به نمونه اختصاصی و تیراژ کم سفارش بسیار محبوب می باشد
2021-08-01
تأثیر ساک دستی بر روی برند و تبلیغات

تأثیر ساک دستی بر روی برند و تبلیغات کسب‌ و کار شما

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار همیشه باید از روش‌های مختلف تبلیغاتی و اثرات آن روی ذهن مخاطب بهره ببرید. انتخاب بهترین و اختصاصی‌ترین راه برای بسته‌بندی و حمل […]
2021-08-28
ساک دستی کاغذی

ساک دستی کاغذی

چاپ ساک دستی کاغذی گلاسه ، کرافت و تحریر در ابعاد مختلف با ارزان ترین قیمت و کوتاه ترین زمان تحویل به همراه نمونه کار در شهر تهران
2021-10-16
ساک دستی پارچه ای

ساک دستی پارچه ای

ساک دستی پارچه‌ ای در انواع مختلف سوزنی، برزنتی،کتان، تبلیغاتی و باکس بگ تولید و عرضه می‌شود. ساکهای دستی پارچه‌ای از نظر جنس پارچه مصرف شده […]
2021-10-17
ساک دستی تبلیغاتی

ساک دستی تبلیغاتی

در گذشته به طور محدودتر تنها فروشگاه ها و برندهای بزرگ و معتبر از ساک دستی تبلیغاتی استفاده می کردند. این مشاغل ساک دستی را هم […]
2021-10-17
ساک دستی فانتزی

ساک دستی فانتزی

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی پیرامون ساک دستی فانتزی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ساک دستی در واقع ابزاری برای بسته بندی و حمل […]
2021-10-23
ساخت ساک دستی در چاپخانه

مراحل ساخت انواع ساک دستی در چاپخانه

ساک دستی یکی از کاربردی‌ ترین و مناسب‌ ترین ابزار تبلیغاتی است. سعی کنید بهترین انتخاب را برای ساک تبلیغاتی داشته باشید زیرا بیشترین اثربخشی در […]
5/5 - (1 امتیاز)
02188920359

کاتالوگ تقویم رومیزی سال 1402