تقویم رومیزی

یکی از پرکاربردترین هدایای تبلیغاتی که در بین تمامی برندها از سالیان سال مرسوم است تقویم رومیزی است


فهرست مطالب


نمونه های تقویم رومیزی 1402


نمونه کارهای سال 1401

 

چاپ تقویم رومیزی

چاپی که اغلب برای تقویم رومیزی استفاده می شود چاپ افست می باشد

که غالبا به صورت چهاررنگ یا تمام رنگی چاپ می شود که همگی

بستگی دارد که مشتری برای سال بخواهد از چه رنگی استفاده کند.

گاهی مشتریان برای اختصاصی تر کردن تقویم از رنگ پنجم استفاده می کنند

مراحل چاپ تقویم رومیزی

مراحل چاپ تقویم رومیزی به این صورت است که فایل نهایی طراحی شده توسط طراح یا فرم بند به صورت استاندارد فرم بندی شده و به لیتوگرافی ارجاع داده می شود پس از آن زینک گرفته میشود و به چاپخانه تحویل داده می شود زینک ها روی دستگاه بسته شده و کاغذی که از قبل تهیه کردید در دستگاه چاپ قرار گرفته و فرآیند چاپ انجام می شود .

تقویم رومیزی عمومی

تقویم-رومیزی-عمومی

طراحی و چاپ تقویم رومیزی عمومی با تعداد برگ های مشخص و با داشتن عکسهای نظیر طبیعت و تمدن و یا حتی آثار هنری مشابه هم تولید می شوند.
این تقویم ها در تیراژهای بسیار بالا تولید و چاپ شده و در بازار یافت می شود مشتریان با استفاده از چاپ های طلاکوب و یا سیلک میتوانند بر روی پایه تقویم لوگو خود را چاپ کنند و در صورت نیاز می توانند برای طراحی لوگو از تیم طراحی ما استفاده کنند.

مزایا :

از مزایای آن می توان به قیمت و زمان تحویل کوتاه آن اشاره کرد .
شما فرض کنید در پایان سال قصد خرید 100 تقویم رومیزی برای مشتریان خود را دارید مسلما بهترین گزینه از لحاظ قیمت و زمان و تیراژ مورد نظر تقویم عمومی است .
با وجود مزایای موجود در تقویم رومیزی عمومی معایبی نیز دارد که به بخشی از آنها اشاره می کنیم

معایب :

شما هیچ گونه دخالتی در تغییر صفحات تقویم رومیزی ندارید و نمی توانید طرح یا محصولات خود را به تقویم اضافه کنید زیرا تقویم به طور کامل صحافی شده و امکان باز کردن تقویم نیست
شما فرم و ساختار اصلی تقویم رومیزی عمومی را نمی توانید تغییر دهید و این باعث می شود همانی که میبینید را انتخاب کنید
جنس اوراق و پایه تقویم رومیزی همانی است که ساخته شده و امکان تغییر جنس کاغذ و پایه کار را ندارید
در تیراژ های بالای 1000 عدد تقویم رومیزی عمومی صرفه اقتصادی بیشتر به سمت تقویم رومیزی اختصاصی می رود به این شکل که قیمت تمام شده در تقویم اختصاصی بسیار کمتر از عمومی در می آید

تقویم رومیزی اختصاصی

 

تقویم رومیزی اختصاصی مثلثی

در تولید تقویم رومیزی اختصاصی کلیه اتفاقات و طراحی های لازم در اختیار شما خواهد بود فرض بگیرید برند شما کاملا به رنگ سازمانی خود متعهد است پس می توانید به راحتی دقیقا همان رنگ را در متن یا پایه کار استفاده نمایید یا نوع طراحی که در متن کار استفاده می شود کاملا با نظر و سلیقه خاص اعمال شود . در تقویم رومیزی های اختصاصی مشتری دیگر دغدغه سایز و جنس و فرم را نداشته و هر متریالی با هر شکلی را می توان اعمال نمود البته به شرط قابل اجرا بودن ایده دست مشتری باز است .
طراحی تقویم می تواند تاثیر گذار و خلاقانه باشد مثلا شما تقویم رومیزی مثلثی بزنید که این موارد در تقویم رومیزی عمومی کمتر یافت می شود .

 

انواع تقویم رومیزی

تقویم رومیزی چوبی

تقویم رومیزی چوبی نیز در سال های اخیر بسیار رایج می باشد به شکلی که اوراق تقویم را به دو شکل مسقیم یعنی بدون صحافی در شیار چوبی پایه جایگذاری می کنند و یا اینکه اوراق را توسط یک پلکسی شفاف یا رنگی توسط فنر ، صحافی کرده سپس داخل شیار روی پایه چوبی تقویم رومیزی می کنند . در این مدل از تقویم رومیزی سرعت صحافی کار به شدت بالا رفته و زمان مورد نیاز برای تولید تقویم رومیزی به حداقل کاهش می یابد. عمر این نوع تقویم بسیار بالا و کاملا یونیک می باشد.

تقویم رومیزی یادداشت دار

این نوع تقویم که می تواند در کنار خود روی بدنه تقویم و یا روی پایه تقویم برگه یادداشتی تعبیه شود که به تازگی بسیار مرسوم شده است از مزایای این نوع تقویم استفاده بهینه از یادداشت ها و ثبت رویدادهای شخصی در آن است.

انواع-تقویم-رومیزی

تقویم رومیزی روکش دار

این نوع تقویم رومیزی که دارای اوراق گلاسه می باشد را روکش سلفونی براق یا مات می کنند همچنین میتوان پس از یووی موضعی قبل یا بعد از سلفون استفاده نمود

تقویم رومیزی ساده

این نوع تقویم فارغ از نوع پایه آن دارای 13 برگ مشخصات با کاغذ گلاسه و بدون روکش می باشد ، این نوع تقویم از ارزان ترین مدل های تقویم رومیزی می باشد

جنس تقویم رومیزی

جنس های تقویم رومیزی را به دو شکل دسته بندی با اوراق یا با پایه می کنیم که به هم پیوسته و در ارتباط هستند
در اوراق یا اصلاحا متن تقویم رومیزی از اوراق مختلفی استفاده میشود که مرسوم ترین آن گلاسه می باشد. اوراق گلاسه در گرماژ های مختلف موجود است که مرسوم ترین آن برای تقویم رمیزی بین گلاسه 170 تا 250 گرم می باشد
اما اوراق گلاسه می توانند پس از چاپ به مرحله سلفون کشی برسد

و روی اوراق سلفون مات یا براق کشیده شود ضمن اینکه بسیاری

برای بهتر شدن کار از یووی موضعی نیز استفاده می کنند که

به شکل کار جلوه چند برابری می دهد.

در تقویم رومیزی می توانیم برای اوراق از کاغذهای دیگر استفاده کنیم

مثلا کاغذهای کتان یا کرافت گزینه های دیگر برای تولید تقویم رومیزی می باشند

از کاغذ کتان 200 گرم یا 250 گرم استفاده می شود.

پایه سالنامه رومیزی

پایه های تقویم رومیزی به سه دسته تقسیم می شوند که به ترتیب بیان می شود

جلد نرم

به پایه هایی گفته می شود که جلد سازی پایه انجام نمی شود و صحاف با استفاده از کاغذ گرماژ بالا جلد را آماده می کند که برای این کار بهترین کاغذی که می توان استفاده کرد مقوای 400 گرم ایندلبرد و یا لمینت کردن 2 مقوای 200 گرم و یا 250 گرم می باشد . که خروجی آن مانند یک مقوای 400 گرم یا 500 گرم تبدیل می شود که استحکام بی نظیری به پایه تقویم رومیزی شما می دهد .

پایه تقویم رومیزی

چرا از پایه نرم تقویم رومیی استفاده می کنیم ؟

از دلایل عمده استفاده از جلد نرم فارغ از سلیقه و انتخاب مشتری

تنها به دلیل قیمت مناسب و سرعت زمان سریعتر در تحویل کار می توان نام برد

که بحث قیمتی کار بیشتر کاربرد دارد

نوع دوم پایه ها ، پایه جلد سخت است.  به پایه هایی که جلدسازی توسط صحاف انجام می پذیرد جلد سخت گویند.

جلد های سخت نیز به چند صورت جلدسازی میشوند .

پابه جلد سخت سلفونی

در این حالت طرح مورد نظر را روی کاغذ گلاسه 135 گلاسه چاپ و سلفون کرده سپس همراه با مقواهای ضخیم جلدسازی می کنند

پایه جلد سخت گالینگوری

در این حالت با توجه به متفاوت بودن جنس کار از گالینگور ارزان قیمت استفاده می کنند

ولی میتوان از ترمو و یا چرم نیز در این پایه ها استفاده نمود که مرسوم نیست

از مزایای گالینگور ها می توان بافت منحصر بفرد ، عمر طولانی محصول اشاره نمود

ولی شما نمیتوانید پایه گالینگوری را چاپ کنید

تنها شما با استفاده از کلیشه چاپ طلاکوب را روی پایه انجام می دهید

صحافی تقویم رومیزی

در این قسمت متن کار تقویم های رومیزی همراه با پایه آن توسط

ترتیب کن به ترتیب و پشت هم قرار میگیرد

سپس توسط دستگاه پانج تنظیم و پانچ شده حالا نوبت فنر رو کار است که

میتواند به حالت سیمی فنری و یا فنر دوبل باشد که

مرسوم ترین نوع فنر، فنر دوبل است که آن را به صورت عمودی یا افقی

روی کار صحافی می کنند

چاپ تقویم رومیزی نفیس تیام

یکی از راه هایی که برای پایین آوردن قیمت تقویم رومیزی انجام می شود این است که از قسمت کمتر کار فنر شود زیرا قیمت فنر به اندازه و میزان سانتی متری است که در کار استفاده می شود پس هر مقدار فنر کمتری مصرف شود قیمت تقویم رومیزی نیز کمتر می شود و این بستگی به نظر مشتری و خلاقیت طراحی است که کار را طراحی میکند . استفاده از فنر های دوتیکه در صحافی تقویم رومیزی نیز می تواند در کاهش قیمت تمام شده تقویم رومیزی موثر باشد.

قیمت تقویم رومیزی

قیمت تقویم رومیزی کاملا بستگی به متریال مصرفی در تقویم دارد . در تقویم رومیزی عمومی قیمت ثابت است و شما با اضافه کردن طلاکوب به تقویم هزینه مازادی را پرداخت کرده و قیمت به دلیل مشخص بودن کار کاملا موجه است .
اما در تقویم رومیزی اختصاصی شما بایستی کاملا نسبت به متریال مصرفی خود دقت داشته باشید زیرا با اضافه یا کم شدن تنها یک موضوع مانند گرماژ کاغذ از 150 گرم به 170 گرم قیمت نهایی شما تغییر می پذیرد حال آنکه شما با توجه به تک تک اقلامی که در تقویم رومیزی مصرف می شود آگاه هستید که با تغییر متریال های آن چه تغییری در قیمت محصول به وجود می آید .

می توانید برای مشاوره از طریق راه های ارتباطی ما با تیم مشاوران ما در تماس باشید

خرید تقویم رومیزی ارزان قیمت، برای تولید تقویم رومیزی ارزان قیمت فقط کافی است. کمی خلاقیت و مصرف بهینه از مواد اولیه برای ساخت تقویم رومیزی به خرج دهید، برای مثال اگر به جای جلد گالینگوری از جلد سلفونی استفاده نمایید، قیمت شما کاهش یافته و اگر از جلد نرم استفاده نمایید. قیمت تقویم رومیزی شما از گالینگوری و سلفونی نیز ارزان تر محاسبه می شود.

تقویم رومیزی سال

سفارش تقویم رومیزی

همانند سال های گذشته با شروع فصل زمستان و ماه های پایانی سال شما مشتریان عزیز می توانید با مشاوران ما در هنر خوب تماس حاصل بفرمایید تا از آخرین نمونه ها و قیمت های تقویم رومیزی مطلع شوید و سفارش خود را ثبت نمایید .

پروسه تولید تقویم رومیزی یک پروسه زمان بر است، از همگی شما می خواهیم تا برای بهتر شدن روند تولیدی خود، قبل از پایان سال سفارش خود را ثبت کنید.

آژانس هنر خوب از سال 85 تا به امروز به صورت مستمر و حرفه ای، در بخش طراحی و تولید تقویم رومیزی و سررسید فعالیت داشته و با تجربه ای مناسب درصدد است، تا بتواند بهترین محصول و هدیه در خور شآن و شخصیت مشتری و برند شما ارائه نماید.

ارسال رایگان

مجموعه هنر خوب این امکان را دارد تا پس از اتمام فرایند تولید، از کلیه استان های کشور سفارش تقویم رومیزی دریافت کند . ضمن اینکه هزینه ارسال تقویم رومیزی در تهران به صورت رایگان می باشد .

پرسش و پاسخ متداول


1تفاوت تقویم رومیزی عمومی و اختصاصی در چیست ؟
در تقویم رومیزی عمومی نمونه از قبل آماده شده و معمولا در تعداد پایین سفارش داده می شود اما در نمونه اختصاصی محصول طبق سلیقه شما طراحی و چاپ می شود

2تعداد سفارش در تقویم رومیزی عمومی و اختصاصی چقدر است ؟
تعداد سفارش در تقویم رومیزی عمومی معمولا پایین تر از 1000 عدد و در اختصاصی بیش از 1000 عدد می باشد

3قیمت تقویم رومیزی به چه عواملی بستگی دارد؟
قیمت به عوامل زیادی بستگی دارد اما مهم ترین موارد عبارت اند از جنس کاغذ و جلد ، نوع صحافی ، پایه ، تعداد برگ و تعداد تیراژ و زمان تحویل است

4انواع تقویم رومیزی تولیدی توسط مجموعه هنر خوب ؟
عبارت اند از تقویم رومیزی چوبی و تقویم رومیزی یادداشت دار و تقویم رومیزی جلد نرم و جلد سخت

5هزینه ارسال تقویم رومیزی چقدر است ؟
ارسال تقویم رومیزی در استان تهران به صورت رایگان می باشد
3.9/5 - (7 امتیاز)
02188920359

کاتالوگ تقویم رومیزی سال 1402