بازاریابی دیجیتال در زمان کرونا

7 استراتژی بازاریابی دیجیتال در زمان کرونا

در این مقاله لیستی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال در زمان کرونا را که می توانید هم اکنون برای کسب و کار خود استفاده کنید آماده کرده ایم .

در حالی که بیش از 4،000،000 مورد مبتلا به ویروس کرونا تا به حال ثبت شده است ، همه متأثر از شیوع این بیماری و به دنبال راه حلی برای مبارزه با آن هستند.

اخیراً شاهد وقوع وقایع بی سابقه ای در اقتصاد بوده ایم. مشاغل در سراسر جهان مجبور شده اند کارهای خود را تعطیل بکنند ، بیش از چند میلیون نفر در سراسر دنیا بیکار شده اند و بازارها شاهد سقوط می باشند . اما سرانجام کشور همه این موارد را پشت سر می گذارد .

برای کمک به آماده سازی مشاغل خود برای پایان بحران COVID-19 ، ما لیستی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال در زمان کرونا را که می توانید هم اکنون برای کسب و کار خود استفاده کنید آماده کرده ایم .

1.تهیه لیست های فهرست

ارسال لیست دایرکتوری رایگان دقیقاً مانند روش بازاریابی سنتی در لیست شرکت شما در صفحات زرد است. اضافه کردن لیست شما به یک فهرست تجاری ، راهی سریع برای رسیدن به یک قدم جلوتر از رقابت شما است.

شرکتها را می توان بر اساس جایگاه ، اندازه ، مکان یا فعالیت طبقه بندی کرد. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که یک فهرست خوب پیدا کنید که به تجارت شما مربوط باشد و به آن پیوند دهید. این امر به شما در جذب ورودی بیشتر وب سایت شما و جلب ترافیک با کیفیت بالا کمک خواهد کرد.

تهیه لیست های فهرست در زمان کرونا

افرادی که از این دایرکتوری ها بازدید می کنند احتمالاً به خدمات شما نیاز دارند. علاوه بر این ، بسیاری از دایرکتوری های تجاری به مشتریان این امکان را می دهند که بررسی ، رتبه بندی و توصیفات را داشته باشند. داشتن بررسیهای عالی که درست در کنار اطلاعات تماس شما قرار دارد ، باعث می شود تا مشتریان بتوانند به شما اعتماد بیشتری کنند و سپس شرکت خود را بیابند.

2. استنادهای محلی 

این لیست ها بطور خاص برای کمک به جستجوگران محلی برای یافتن اطلاعات مورد نیاز در مورد مشاغل طراحی شده است. اگر مشتریان شما حضوری هستند ، این یک روش فوق العاده برای شما می باشد که مشتریانتان شما را پیدا کنند .

استنادهای محلی بازاریابی دیجیتال در زمان بیماری کرونا

یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی های Google تحت تأثیر تعداد نقل قولها به کسب و کار ، صحت و کیفیت آنها و سیستم عامل هایی که قرار دارند عمل میکند. هر گونه اطلاعات نادرست در لیست شما می تواند باعث بد شدن شهرت شود. اگر از استنادهای محلی استفاده نمی کنید ، این احتمال وجود دارد که رقبای شما از این تاکتیک تبلیغاتی آنلاین و ترافیک محلی استفاده کنند پس هرچه زودتر دست به کار شوید.

3. Google برای کسب و کار من

Google با دریافت حدود 75٪ از جستجوهای دسک تاپ ، بر سایر موتورهای جستجو مسلط است. و به روزرسانی لیست کسب و کار من در Google راهی مهم و واجب  می باشد در این روزهای درگیری با بیماری کرونا بازاریابی دیجیتال بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

شما می توانید با استفاده از نرم افزار های موجودی که در گوگل وجود دارد حرکات مشتریان خود را در سایتتان آنالیز کنید که یکی از بهترینهای آنها google analytics می باشد که به شما کمک می کند تا بدانید تعداد بازدیدکنندگان سایت شما در هرروز چه تعداد می باشد از کرام نقاط در جهان به سایت شما وارد شده اند و به کدام قسمت ها علاقه بیشتر داشته و کارهای بیشمار دیگر پس حتما از این آنالیزور استفاده کنید .

کرونا و کسب و کارهای مجازی

ارسال ایمیل به مشتریان خود را فراموش نکنید ، از آنها بخواهید که نظراتشان را بیان کنند ، و از آنها برای ارائه رتبه مثبت تشکر کنید. بررسی مشتریان برای شرکت شما بسیار مهم است و اعتبار شما را می افزاید. بیش از 50٪ از مصرف کنندگان در صورت داشتن رتبه های مثبت  Google ، از یک تجارت استفاده می کنند.

4. وبلاگ نویسی

اگر به دنبال جذب مشتریان جدید هستید و می خواهید  مشتریان فعلی را با وب سایت خود درگیر کنید ، یک تاکتیک عالی و ارزان در بازاریابی دیجیتال در زمان کرونا وبلاگ نویسی می باشد .

جذب-جدید-مشتری-با-ایجاد-وبلاگ-پست

طبق گفته HubSpot ، بازاریابانی که وبلاگ نویسی را در اولویت قرار می دهند ، 13 برابر بیشتر از ROI خوب استفاده می کنند.

وبلاگ نویسی برای جذب مشتریان در زمان کرونا

اگر به صورت مرتب و منظم اقدام به انتشار محتوای جدید و با کیفیت کنید، موتورهای جستجو (مانند Google و Yahoo) سایت شما را بالاتر می برند و این نکته در بازاریابی دیجیتال در زمان کرونا بسیار مهم است . وبلاگ ها راهی آسان برای انجام این کار ارائه می دهند و می توانند شما را به عنوان یک متخصص در تجارت خود به جستجوگرها معرفی کنند . اگر وبلاگ های مفید و آموزنده کافی را در اختیار مردم قرار دهید ، در نهایت شما را به عنوان منبع اصلی صنعت خود می بینند. همچنین ، و به احتمال زیاد از وبلاگ های شما در رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنند که باعٍ رشد شما می شود .

5. وبلاگ نویسی مهمان

فرقی نمی کند شما فرد بزرگی باشید یا یک شرکت بزرگ داشته باشید ، در بازاریابی دیجیتال ، وبلاگ نویسی مهمان راهی فوق العاده برای ایجاد فوری ترافیک با کیفیت برای سایت شما در زمان درگیری با بیماری کرونا  است. ارائه نکات عملی در وبلاگ معتبر با ترافیک منظم ، اعتبار شما را برای مخاطبان گسترده تری اثبات می کند.

وبلاگ نویسی-مهمان-بازاریابی-دیجیتال-کرونا

افراد بیشتری در مورد شما می آموزند ، برای محتواهایی که انتشار داده اید ارزش قائل هستند و هنگام نیاز به خدمات شما ، شما را به خاطر می آورند و به دیگران نیز معرفی می کنند . اطمینان حاصل کنید که در همه پست های خود به صدای نام تجاری خود توجه داشته باشید . اگر وبلاگی که می نویسید به شما امکان می دهد پیوندی برای سایت خود بگذارید ، فراموش نکنید که آن را به نمایه backlink خود اضافه کنید.

6. بک لینک

عوامل مختلفی در رتبه بندی گوگل دخیل هستند که یکی از مهمترین های آن استفاده از بک لینک ها می باشد . طبق یک مطالعه که Ahrefs انجام داده ، بیش از 66٪ سایتها حتی یک بک لینک هم ندارند. برای کمک به رتبه بندی خود باید یک لینک هایی را در سایت های بزرگ و با کیفیت که مرتبط با کسب و کار شما هستند قرار دهید و از اسپم جدا خودداری کنید .

بک لینک در بازاریابی دیجیتال کرونا

گرفتن بک لینک از یک سایت شناخته شده به موتورهای جستجو اجازه می دهد که اعتبار شما را بالا ببرند . هنگامی که یک خزنده در صفحه شما می خزد  ، فقط به محتوای سایت شما توجه نمی کند، بلکه تعداد پیوندهایی که از وب سایتهای با کیفیت به سمت شما می آید را مطالعه می کند. علاوه بر این ، بک لینک می تواند به تولید آگاهی از برند کمک کند و به سمت سایت شما ترافیک ایجاد کند .

7. پست های رسانه های اجتماعی

در زمان درگیری با بیماری کرونا ، مردم بیشتر از هر زمان دیگری به سمت فضای مجازی و اینترنت می روندو بیشتر زمان بیکاری خود در خانه را در شبکه های اجتماعی به سر می بند که این مطلب می تواند فرصت بی نظیری را برای شما بوجود آورد تا کسب و کارتان را رونق دهید و می توانید با به وجود آوردن یک کمپین تبلیغاتی مناسب شروع کنید البته شما باید مراحل راه اندازی کمپین تبلیغاتی را بیاموزید .

مراحل راه اندازی کمپین تبلیغاتی در آژانس تبلیغاتی هنر خوب 

رسانه های اجتماعی بازارایابی دیجیتال کرونا

حتما سعی کنید با مشتریان خود در ارتباط با شما از نظراتی که در رسانه های اجتماعی می گذارند استفاده کنید جواب پیام های آنها را بدهید و با توجه به علایق آنها نقشه راهی برای خود بسازید و حتما بین وب سایت خود و رسانه های اجتماعی خود ارتباط برقرار کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp