چگونه می توان در طول کرونا کسب و کار خود را حفظ کرد

کرونا و کسب و کار

کرونا هم زندگی بشر و هم در مقیاس بسیار بزرگ کسب و کار و اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده حال سوال اینجاست که چگونه در طول کرونا کسب و کار خود را حفظ کنیم

چگونه می توان در طول کرونا کسب و کار خود را حفظ کرد

کرونا هم زندگی بشر و هم در مقیاس بسیار بزرگ اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده و بازار های بزرگ یکی پس از دیگری با سقوط ارزش خود مواجه می شوند و این در حالی است که مدت زمان درگیری با این بیماری نامشخص است .

بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از مشاغل در طی این مدت نگران اهداف خود که از قبل برنامه ریزی کرده اند هستند و به دنبال نقشه راهی برای کرونا و کسب و کار خود در زمان درگیری با این بیماری می گردند.

خوشبختانه از مرحله بحران بیماری در کشورمان عبور کرده ایم و نسبتا به ثبات نسبی رسیده ایم و کسب و کارهای کوچک و با خطر کم با دستور دولت به کار خود برگشته اند . گرچه ممکن است در حال حاضر درآمدزایی سخت باشد ، اما در این  مقاله تیم ایده پردازی هنر خوب به شما کمک می کند تا بتوانید از موقعیت های بالقوه به وجو آمده استفاده کنید و باعث رونق مجدد کسب و کارتان شوید.

روی هدف خود متمرکز شوید

یک قدم عقب بردارید و به اهداف کسب و کارتان قبل از ورود بیماری کرونا بیاندیدشید .

کدام یک از اهدافتان به احتمال زیاد در شرایط فعلی با مخاطبان شما ارتباط برقرار می کنند . آیا لازم است برخی از قسمت های اهداف خود را حذف یا متناسب با شرایط اصلاح کنید؟

در حال حاضر ، مهم است که به مشتریها و چشم اندازهای خود تا آنجا که ممکن است پایبند باشید . از یک لحن شرکتی بیش از حد منفی یا پر مخاطب خودداری کنید – درعوض ، اطمینان حاصل کنید که اهداف شما مثبت و شخصی است.

برنامه ای که در این بازه زمانی استفاده می کنید ، بر میزان درک کسب و کار شما تأثیر می گذارد. انجام تغییرات جزئی در اهداف خود برای اطمینان از اینکه شما به نگرانی ها و نیازهای مخاطبان خود پاسخ می دهید می تواند مسیری طولانی را طی کند ، که باعث می شود شما علاوه بر حفظ مشتری های خود اقدام به جذب مشتریان جدید نیز نمایید .

کسب و کار و کرونا

خطوط ارتباطی را ادامه دهید

اگر می خواهید از مخاطبان خود به عنوان یک منبع قابل اعتماد و ارزشمند استفاده کنید ، پس باید به صورت منظم با آنها در ارتباط باشید. مقالات را بطور مرتب و در زمان های مشخص منتشر کنید ، حضور فعال آنلاین در رسانه های اجتماعی داشته و هنگام اشتراک گذاری محتواهای جدید با مخاطبانتان در ارتباط باشید . این به شما کمک می کند تا در ذهن مشتری های فعلی خود بمانید – و علاقه های احتمالی را ترسیم کنید.

با توجه به اینکه در این روزها و بعد از اجرای کمپین بزرگ در خانه بمانیم استفاده از فضای مجازی به شکل شگفت انگیزی بالا رفته است ، این نشان می دهد مخاطبین شما نیز نسبت گذشته فعالیت های آنلاین بیشتری دارند و این امر پنجره ای از فرصت ها را برای ارتباطات شما باز می کند و شما می توانید برای اعلام خدمات جدیدتان ، ارائه کمک و به اشتراک گذاری مطالب جدید ، از رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.

مطالبی که به اشتراک می گذارید باید متفکرانه ، آموزشی و در راستای اهداف برنامه ریزی شده شما باشند. این امر باید مرتبط و مفید باشد – زیرا مطالب بدون هدف برای فروش شما هیچ فایده ای نخواهد داشت.

خطوط ارتباطی را ادامه دهید

بازاریابی خود را با شرایط فعلی مطابقت دهید

مشاغل سراسر جهان اقدام به اصلاح فعالیتهای بازاریابی خود می کنند تا در شرایط فعلی قابل دسترس و مرتبط تر باشند. این امر به طرق مختلف قابل دستیابی است: که می توان گفت مهم ترین آن از طریق دیجیتال مارکتینگ است .

شما می توانید مقاله 6 قدم ابتدایی برای رسیدن به دیجیتال مارکتینگ را مطالعه کنید

طبق آنالیز رفتاری که تیم ما در خصوص حضور مخاطبان در رسانه های اجتماعی آژانس تبلیغاتی هنر خوب انجام داده بود متوجه افزایش حضور مردم در  تعطیلات ، آخر هفته ها و زمان های بیکاری مردم بوده ایم که نشان دهنده این است که آنها به دنبال مطالب جدید در حوزه های مختلف به خصوص تبلیغات هستند .

بازاریابی و شرایط روز

معجزه خلاقیت

با کمی خلاقیت ، می توان ضررهای خود را به حداقل رساند و فرصت های جدیدی به دست آورد. فقط کافیست به آنها محتواهای با کیفیت و دارای ارزش افزوده بالا بدهید . چنین محتوایی می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • آموزش آنلاین
  • کتابهای الکترونیکی
  • راهنماهای قابل بارگیری
  • وبلاگها
  • وبینارها

خود را بایستی با شرایط بیماری کرونا وفق دهیم و تصمیمات استراتژیک برای تأمین اهداف جدید خود اتخاض کنیم فراموش نکنیم که بایستی مخاطبان مورد نظر خود را بشناسیم و برای آنها برنامه ریزی و تولید محتوا کنیم .

معجزه خلاقیت در کسب و کار

اهداف تجاری جدید روز به روز در حال وقوع هستند – به آنها بپیوندید

بر اساس آنالیزهای تیم آنالیز ما در روزهای درگیری با کرونا و قرنطینه شهرها که عملا بازاریابی سنتی و حضوری امکان پذیر نبود اما کسب و کارهایی که به سمت حوزه آنلاین رفته بودند با ضرر کمتری مواجه شدند و فروش محصولات خود را به صورت آنلاین و در فضاهای مجازی انجام می دادند که یکی از نمونه های آن کتاب فروشی ها بودند که با بسته شدن مغازه های خود از طریق فروش کتابهای الکترونیکی از ضرر خود کاسته بودند.

جست و جوی بازار جدید

کلام آخر

در رسانه های اجتماعی خود فعال باشید و ارتباط خود با مخاطبانتان را از دست ندهید ، که آنها بزرگ ترین سرمایه شما هستند .

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp