influencer

اینفلوئنسر

احتمالا شما نیز کلمه اینفلوئنسر مارکتینگ در فضای مجازی به گوشتان خورده در این مقاله قصد داریم به شما بگوئیم اینفلوئنسرکیست و چگونه تبدیل به اینفلوئنسر شوید

به چه کسی اینفلوئنسر می گویند

اینفلوئنسر چیست ؟ به چه کسی اینفلوئنسر می گویند؟

اینفلوئنسر به معنای تاثیر گذار است و به هر چیزی که بتواند بر نحوه رفتار افراد در مکانها و موقعیتهای مختلف تأثیر بگذارد اینفلوئنسر می گویند

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یک از زیر شاخه های دیجیتال مارکتینگ می باشد.

یکی از مهم ترین مطالب در بازاریابی این است که شما بتوانید به مشتریانتان در خصوص کیفیت محصولات و برندتان اطمینان خاطر دهید که از خریدشان و اطمینانی که به شما کرده اند پشیمان نمی شوند.

برای این کار راه های زیادی وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها استفاده از اینفلوئنسرهاست که قدرت تاثیر گذاری بالایی بر روی مخاطبان خود دارند اجازه دهید مثالی برای شما بزنم
حتما شما نیز در تبلیغات دیده اید که شرکت ها برای اطمینان دادن از کیفیت محصولات خود از نشان های استاندارد استفاده می کنند چرا که مردم به این نشان ها اطمینان دارند و یا اینکه از سلبریتی برای تبلیغ محصول خود استفاده می کنند در اینجا می بینید که هم سلبریتی و هم نشان های استاندارد نقش اینفلوئنسر را دارند چرا که باعث تاثیر گذاری بر روی مخاطبان هدف شده اند.

آیا اینفلوئنسرها آدم های معروفی هستند؟

در جواب باید بگویم خیر البته اکثر اینفلوئنسر هامعروفند اما نه همگی اجازه دهید مثالی بزنم حتما شما نیز برای دیدن فیلم به سایت هایی همچون یوتیوب و آپارات می روید و تیزر فیلم های جدید را دیده اید و برای اینکه انتخاب کنید کدام فیلم را ببینید به قسمت نظرات کسانی که فیلم را دیده اند مراجعه می کنید و آنها بر روی نظر شما تاثیر می گذارند و با توجه به آن انتخاب می کنید.

چگونه اینفلوئنسر شویم؟ 6 قدم برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر

6 قدم برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر

1- هدف گذاری

ابتدا باید مشخص کنیم که در چه زمینه ای علاقه و تخصص داریم و در آن زمینه فعالیت کنیم.

2-ساخت اکانت

در قدم دوم برای تبدیل شدن به اینفلوئسر باید فعالیت خود را در رسانه های اجتماعی شروع کنید ترجیحا در 2 یا 3 کانال محبوب و پروفایل های جدید و جذاب ایجاد کنید.

3-ارتباط با مخاطبین

بعنوان یک اینفلوئنسر بایستی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و سعی کنید مسیر راه خود را با توجه به بینشی که از مخاطبان و هوادارانتان به دست می آورید مشخص کنید

4_تولید محتوا

برای مخاطبان خود با توجه به شناختی که پیدا کرده اید محتوا تولید کنید
نکته مهم محتواها باید با توجه به زمینه ای که ابتدا انتخاب کرده اید باشند و اگر در زمینه های متفرقه باشد باعث ریزش مخاطبانتان می شود.

5- برنامه ریزی داشته باشید

حتما به صورت مرتب و منظم محتوا تولید کنید ترجیحا هر روز و یا هر 2 روز یکبار محتوا تولید و در زمانی مشخص به اشتراک بگذارید و بین مطالب خود نگذارید زمان زیادی بیفتد و از یک الگوی منظم تبعیت کنید.

6- با مخاطبانتان در ارتباط باشید

بعد از اینکه مطلبی را انتشار دادید نظرات را بخوانید و پاسخ دهیداز آنها مشورت بگیرید و نگذارید ارتباطتان با مخاطبین قطع شود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp